Potovanje v Afriko

Začelo se je, ko v vrtec nismo prišle vzgojiteljice ampak nenavadno oblečene, z veliko nakita, z vedrom na glavi, temnejše polti,… – Afričanke. Tako smo pričeli z odkrivanjem kdo so Afričani/ke, kje živijo, kako živijo, kaj počnejo da jim ni dolgčas,… Da smo lahko čim bolj začutili utrip Afrike smo se preiskusili v nošenju vedra na glavi, v izdelavi glasbil, v plesu in še veliko drugih stvareh. Spoznali smo tudi, da je v Afriki precej revščine in smo skupaj s starši zbrali kar nekaj oblačil, ki jih bomo podarili revnim. Nato pa smo se na potovanje v Afriko odpravili z Jurijem Murijem (Tone Pavček). Imeli smo kar tri različne knjige Jurija Murija, ki se po zgodbi niso razlikovale, so se pa razlikovale po ilustracijah. Kljub temu, da so si po zgodbi enake, smo jih z veseljem poslušali in prebirali. Juri Muri na svoji poti sreča veliko živali. Te so nas še posebej pritegnile in tako smo se tudi mi podali na potovanje, ki nas je pripeljalo do živalskega vrta v Ljubljani.

Afriško vzdušje in pozitivna energija nam bo zagotovo ostala v lepem spominu. Vabimo vas k ogledu našega foto – potopisa.