ZIMA PRI ČEBELICAH

Letošnja zima je bila bolj mila, brez velike količine snega in tako smo se odločili, da utrdimo znanje in poznavanje barv. Ker smo vsi že zelo dobro poznali osnovne barve, smo se odločili, da se podrobneje seznanimo z barvami mavrice. Tako smo vsak dan v tednu namenili drugi barvi. Začeli smo z rdečo, katera predstavlja največji mavrični lok, zaključili pa smo z vijolično, ki predstavlja najmanjši mavrični lok. Barve smo utrjevali preko najrazličnejših didaktičnih in drugih igrač, ter preko stvari, ki jih vsakodnevno uporabljamo in vidimo bodisi v prostoru ali naravi (žogice, obroči, padalo, sličice, otroške knjige, sadje, živali, rastline …). Za konec smo se preiskusili še v mešanju barv in nastajanju novih. Spoznali smo, da iz rumene in rdeče nastane oranžna, iz črne in bele siva, … če pomešamo več znanih barv skupaj pa se nam zelo pogosto prikaže rjava.

Katere barve sestavljajo mavrico? Če ne veste, si poglejte tukaj.