September pri Ježkih in Gumbkih

Letošnje šolsko leto smo pričeli v dveh skupinah.

V mlajši skupini JEŽEK smo z velikim veseljem začeli raziskovati in odkrivati vse zanimivosti in podrobnosti o ježu. V igralnici se je naselil gospod Jež, pri katerem vsako jutro preverjamo, kdo je v vrtcu in kdo doma. Ustvarili smo si tudi ježev brlog, v katerem imamo prostor za počitek in umiritev. Lepo vreme smo izkoriščali za sprehode in raziskovanja. Ker smo neverjetno pridni, se nam je nekega dne nasmehnila sreča in smo skupaj z otroki iz skupine Gumbki videli čisto pravega ježa.

V starejši skupini GUMBKI so se otroci seznanili z zgodbo Prodajamo za gumbe (Vida Brest). Na podlagi zgodbe so si ustvarili kotiček trgovine, v katerem so nato po zgodbi oni sami prodajali za gumbe. Nato so začeli s spoznavanjem domačega in tujega sadja. Izdelali so svoj sadovnjak, pridelali jabolčni sok ter pripravili sadno kupo, ki so jo z veseljem tudi pojedli. Zanimalo jih je, kako izgleda pravi sadovnjak, zato so ga obiskaliin si ga ogledali. Za konec so se seznanili s kitajsko pravljico Štrbunk in jo nato uprizorili, ter zaigrali mlajšim otrokom iz skupine Ježek.

Fotografije Ježkov in Gumbkov si lahko ogledate v galeriji.