Spoznavanje družine in pestri pomladni dnevi v mesecu marcu in aprilu

Z MARJETKAMI smo na sprehodih z veseljem opazovali prebujanje narave in zato smo si tudi v vrtcu z ustvarjanjem pričarali pomlad. Seveda nismo pozabili na praznike naših mamic, tatijev in babic. Ugotovili smo, da so družinske vezi zelo pomembne. Spoznali smo tudi posebnega zajčka, ki prinaša jajčka.

Mlajše MARJETICE smo v mesecu marcu in aprilu spoznavale vrtec in našo pomembnost v njem. Spoznali smo člane družine (mama, tata, bratci, sestrice) ter jih poimenovali in poiskali na družinskih fotografijah. Prebirali smo raznorazne knjige o ljubezni, objemih in družini ter plesali, prepevali in rajali na različne pesmi, kot so: Pri nas pa hiško zidamo, Mi se imamo radi, Jaz sem mala roža,… Nato smo se seznanili še s kokošjo družino, mamo kokoš smo si nato od bliže ogledali na sprehodu, kjer smo lahko videli tudi njen ”dom”. Ker smo spoznali, da iz jajca ne pride vedno piščanček, smo jajce skuhali, spekli in tudi pojedli. Sončne dni smo izkoristili za sprehode in igro v naravi.

Fotografije si lahko ogledate tukaj.