Prva dva meseca letošnjega leta

Ker letošnja zima v grapi ni bila tako bogata s snegom kot bi si želeli, smo prva dva meseca v letošnjem letu MARJETICE in MARJETKE spoznavale naše telo.

V tem času se je tudi število otrok v našem vrtcu tako povečalo, da imamo zdaj dva oddelka, oddelek mlajših in starejših. Tudi to je bila iztočnica za izbor tematskega sklopa. V sklopu le-tega smo starejši obrisovali telesa, se razvrščali po velikosti, po barvi las, oči, risali avtoportete, izdelali osebne izkaznice z veliko osebnih podatkov, spoznavali čutila, naše notranje organe in okostje ter se dotaknili naših čustev. Mlajši so se posvetili predvsem spoznavanju delov telesa in obraza. Pri tem so jim bile v pomoč različne knjige na to temo, bibarije, prstne igrice in pesmice.

Na obisk smo povabili tudi medicinsko sestro Ano. Naši zobki bodo v bodoče še bolj lepi in čisti.

Slike najdete tukaj.