Na obisku v 1. razredu

Otroci iz vrtca pri pouku

Še približno tri mesece je do takrat, ko bo kar 8 naših otrok iz vrtca šlo v čisto pravo šolo. Ker pa na to že vsi nestrpno čakajo, so jih prvošolci povabili k uram slovenščine.

Najprej so se skupaj igrali nekaj iger in prvošolci so jim pripravili kratek nastop. Nato so vsi skupaj zavzeto poslušali zgodbico Leteča hišica in z zanimanjem sledili ilustracijam v knjigi. Bili so mnenja, da vasi, v katerih domujejo, niso sive, puste in dolgočasne kot mesto na začetku zgodbice. Zato ni čudno, da je hišica z otroki vred neko noč pobegnila iz sivega mesta.

Učenci so nazadnje vsak svojo pusto hiško okrasili in pobarvali. Nastal je plakat, ki so ga poimenovali Mavrična ulica. Pritrdili ga bodo na pano v vrtcu za spomin na današnji obisk v šoli.

Uri slovenščine sta prehitro minili, saj smo se vsi  imeli zelo lepo.