Prireditev Poj z menoj

Torkovo (21. maj 2019) popoldne je bilo namenjeno obisku Kinogledališča Tolmin in nastop na prireditvi Poj z menoj v organizaciji Nadje Blažej, ki je poskrbela za celotno izpeljavo. Tako kot vsako leto doslej so sodelovali otroški pevski zbori iz vseh vrtcev v tolminski občini: Mosta na Soči, trije zbori iz Tolmina in mi, Sovice iz Podbrda. V Tolmin smo odšli prav vsi, od najmlajših do najstarejših. V samem uvodu smo prisluhnili ravnateljici vrtca Tolmin, Martini Kenda, nato pa je že nastopil čas za naše skladbice. Nastopili smo kot prvi zbor, poslušalkam in poslušalcem pa zapeli tri pesmice o zmajčku. Na klavirju nas je spremljala devetošolka Neja Brovč. Ob prihodu na oder smo se predstavili oz. najavili kar sami. Program prireditve je povezovala vzgojiteljica Urša, s katero smo iskali zaklad, ki ga je skrbno skrivala gosenica kosmatinka in ga ni dovolila odpreti, dokler niso skupaj zapeli vsi otroci. Pred samim koncem smo končno le ugotovili, kaj se skriva v njem. Notri so bile knjige in pismo o prijateljstvu. Največji zaklad je seveda to, da smo vsi med seboj prijatelji. To smo dokazali tudi s pesmijo Boljši svet, ki smo jo zapeli vsi otroci, vzgojiteljice in vzgojitelji ter seveda obiskovalci. Zelo lep zaključek kot tudi sama prireditev, ki se jo naši otroci, pa tudi mi vzgojitelji, vsakič znova zelo razveselimo. Kako se je nebi, ko pa imamo tako dobre pevke in pevce …